Evropské umění od antiky do závěru baroka

exposição permanente

Resumo

Úvod expozice náleží památkám z období antického Řecka a Říma. Sály prvního patra dále obsahují slavnou estenskou kolekci italského umění 14. - 16. století.
European Art
© Národní galerie v Praze

Entrada de visitantes

Šternberský Palác
Hradcanské námestí 15 (Hradcany)
110 00 Praga
República Checa 

Museu

Narodni galerie v Praze

Em pormenor

Ta v sobě zahrnuje jak díla starších toskánských mistrů (B. Daddi, Lorenzo Monaco), tak práce benátské školy (dílna Vivariniů) a mistrovské ukázky florentského manýrismu (A. Bronzino, A. Allori). Pozoruhodnému souboru staršího nizozemského malířství vévodí monumentální oltářní archa Jana Gossaerta zv. Mabusse.Vystavená sbírka ikon nabízí příklady z tvorby většiny významných center Středomoří a východní Evropy.

Ve druhém patře paláce se návštěvník setká s tvorbou italských, španělských, francouzských a nizozemských mistrů 16. - 18. století. Nechybí zde velká jména evropského malířství, mezi nimi Tintoretto, Ribera, Tiepolo, El Greco, Goya, Rubens či van Dyck. Mimořádnou kvalitou vyniká zvláště kolekce holandských mistrů, které vévodí díla Rembrandtova, Halsova, Terborchova, Ruysdaelova a van Goyenova. Samostatný kabinet, instalovaný ve stylu první poloviny 19. století, připomíná osobnost Josefa Hosera. Tomuto významnému sběrateli a mecená i vděčí Národní galerie za podstatnou část svých sbírek starého umění.

Přízemí je věnováno expozici německého a rakouského umění 16. - 18. století. Mezi řadou mistrovských děl, jejich autory jsou např. Lucas Cranach či Hans Baldung zv. Grien, nalezne návštěvník i jeden z nejslavnějších obrazů evropského malířství, Růžencovou slavnost od Albrechta Dürera. Malba vznikla v Benátkách roku 1506 a do Prahy se dostala zásluhou císaře Rudolfa II.
Expozici doplňují komorní soubory dobového uměleckého řemesla a drobné plastiky. S kreslířským a grafickým uměním minulých staletí se návštěvník setká v grafickém kabinetu v přízemí paláce. Výstavní sály opět zdobí původní barokní nástěnné a nástropní malby.
Entradas
150/80CZK, TriaNGl (Sternberg Palace, Schwarzenberg Palace & Salm palace) 200/100CZK
Google-Maps:

Palabras-chave:

pintura, história cultural europeia, arte europeia anterior a 1800, história de arte, franz ferdinand d´este, classical era, baroque, tintoretto, ribera, tiepolo, el greco, goya, rubens, van dyck

Horário de abertura

Dom
10:00 - 18:00
Seg
-
Ter
10:00 - 18:00
Qua
10:00 - 18:00
Qui
10:00 - 18:00
Sex
10:00 - 18:00
Sab
10:00 - 18:00

euromuse.net - Portal Europeu das Exposições