Česká lidová kultura

permanente tentoonstelling

in het kort

Stálá etnografická expozice seznamuje s každodenním i svátečním životem českého, moravského a slezského venkova v 18., 19. a první polovině 20. století a představuje tradiční lidovou kulturu na území České republiky.
Czech Folk Culture
© National Museum

Plaats

Národopisné muzeum Národního muzea
Kinského zahrada 98
150 00 Praag
Tsjechië 

Gedetailleerde informatie over het museum op euromuse.net

Národopisné muzeum Národního muzea

in detail

První část expozice prezentuje každodenní život s důrazem na hmotnou kulturu. Součástí této části expozice je jak představení výrobků a pracovních nástrojů lidových řemeslníků a zemědělců (lidová keramika, lidové bydlení), tak i prezentace unikátů spjatých se svátečním časem a duchovní kulturou (lidové kroje, lidové umění).

Druhá část expozice seznamuje s lidovými zvyky, výročními obyčeji a obřady tradičního zemědělského roku – od jara (masopust, Velikonoce) přes léto a podzim (letniční slavnosti, letní poutě, dožínky) až po zimu (mikulášské a adventní obchůzky, vánoční tradice spojené s oslavami Štědrého dne).

Závěrečná část expozice představuje lidský životní cyklus (narození, smrt, svatba) a rodinnou obřadnost spojenou s průběhem lidského života. Stálý doplněk expozice tvoří trojice řemeslných dílen (keramická, textilní, zvykoslovná) s prezentací lidových řemesel a rukodělných činností. Národopisná expozice Národního muzea byla v roce 2007 nominována na cenu Evropské muzeum roku.

Stálý doplněk expozice tvoří trojice řemeslných dílen (keramická, textilní, zvykoslovná) s prezentací lidových řemesel a rukodělných činností.
Toegangsprijs
Basic: 80 CZK / Reduced: 50 CZK
Google-Maps:

Sleutelwoorden:

Openingsuren

Zon
10:00 - 18:00
Maa
-
Din
10:00 - 18:00
Woe
10:00 - 18:00
Don
10:00 - 18:00
Vrij
10:00 - 18:00
Zat
10:00 - 18:00

euromuse.net - de portaalsite voor tentoonstellingen in Europa