Česká lidová kultura

exposición permanente

en resumo

Stálá etnografická expozice seznamuje s každodenním i svátečním životem českého, moravského a slezského venkova v 18., 19. a první polovině 20. století a představuje tradiční lidovou kulturu na území České republiky.
Czech Folk Culture
© National Museum

Entrada visitantes

Národopisné muzeum Národního muzea
Kinského zahrada 98
150 00 Praga
Chequia 

Información detallada sobre o museo en euromuse.net

Národopisné muzeum Národního muzea

en detalle

První část expozice prezentuje každodenní život s důrazem na hmotnou kulturu. Součástí této části expozice je jak představení výrobků a pracovních nástrojů lidových řemeslníků a zemědělců (lidová keramika, lidové bydlení), tak i prezentace unikátů spjatých se svátečním časem a duchovní kulturou (lidové kroje, lidové umění).

Druhá část expozice seznamuje s lidovými zvyky, výročními obyčeji a obřady tradičního zemědělského roku – od jara (masopust, Velikonoce) přes léto a podzim (letniční slavnosti, letní poutě, dožínky) až po zimu (mikulášské a adventní obchůzky, vánoční tradice spojené s oslavami Štědrého dne).

Závěrečná část expozice představuje lidský životní cyklus (narození, smrt, svatba) a rodinnou obřadnost spojenou s průběhem lidského života. Stálý doplněk expozice tvoří trojice řemeslných dílen (keramická, textilní, zvykoslovná) s prezentací lidových řemesel a rukodělných činností. Národopisná expozice Národního muzea byla v roce 2007 nominována na cenu Evropské muzeum roku.

Stálý doplněk expozice tvoří trojice řemeslných dílen (keramická, textilní, zvykoslovná) s prezentací lidových řemesel a rukodělných činností.
Admisión
Basic: 80 CZK / Reduced: 50 CZK
Google-Maps:

keywords

Horario

Dom
10:00 - 18:00
Lun
-
Mar
10:00 - 18:00
Mér
10:00 - 18:00
Xov
10:00 - 18:00
Ven
10:00 - 18:00
Sáb
10:00 - 18:00

euromuse.net - Portal Europeo de Exposicións