Versija – latvieši: 1896. gada Latviešu etnogrāfiskā izstāde

27.10.2016 - 17.12.2017

in short

Izstāde “Versija – latvieši: 1896. gada Latviešu etnogrāfiskā izstāde” sabiedrībai stāsta un atgādina par šo notikumu, aktualizē mūsdienās nozīmīgos nacionālās identitātes, kultūras un vēsturiskās atmiņas jautājumus.
Exhibition has ended.
Images not available for copyright reasons.

Visitor entrance

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Brīvības bulvāris 32
LV 1050 Riga
Latvia 

Detailed information about the museum on euromuse.net

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

in detail

Pirms 120 gadiem rīkotā Latviešu etnogrāfiskā izstāde kļuva par pirmo un lielāko latviešu tautas un tās vēstures, kultūras un sasniegumu reprezentācijas pasākumu 19. gs. beigās, turklāt ar nepārprotamu pieteikumu atrasties līdzās citām nācijām vēstures un valodas vērtībās, nacionālās kultūras sasniegumu, saimniecisko centienu ziņā.

Vietā starp tagadējo Kronvalda bulvāri un pilsētas kanālu, no Kr. Valdemāra līdz Miķeļa ielai, apmēram 1 hektāru lielā laukumā uzbūvēja astoņus pagaidu paviljonus, izveidoja koku, krūmu un ziedu apstādījumus, ierīkoja mauriņus, uzstādīja elektrisko apgaismojumu. Izstādē atspoguļoja plašu latviešu kultūrvēsturiskās dzīves panorāmu: astoņpadsmit nodaļās bija izstādīti vairāk nekā astoņi tūkstoši eksponātu no malu malām – tie kā dāvinājumi bija atsūtīti uz Rīgu. Varēja aplūkot un iepazīt latviešu apdzīvoto apgabalu etnogrāfiskās un vēsturiskās kartes, statistikas un antropoloģiskās ziņas par latviešiem, latviešu tradicionālo apģērbu un rotas lietas, liecības par latviešu valodu, izglītību, literatūru, mūziku, teātri un mākslu, priekšmetus, kas raksturoja latviešu saimniecisko darbību – lauksaimniecību, zvejniecību, biškopību, mājrūpniecību un kuģniecību.
Lai sabiedrībai stāstītu un atgādinātu par šo notikumu, aktualizētu mūsdienās nozīmīgos nacionālās identitātes, kultūras un vēsturiskās atmiņas jautājumus, ir tapusi izstāde – veltījums 1896. gada Latviešu etnogrāfiskajai izstādei.
Admission
adults – 3.00 EUR
students, senior – 1,50 EUR
children – 0,75EUR
Family ticket (1-2 adults and 1-2 children) – 4.00 EUR

GUIDE TOUR:
(1 hour):
Latvian – 8.00 EUR
English and Russian – 15.00 EUR
The exhibition venue on google maps:

euromuse.net - The exhibition portal for Europe